NCN udostępnia formularze do grudniowego konkursu grantowego

W systemie ZSUN/OSF są już dostępne formularze konkursowe do grantów NCN: OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15, PRELUDIUM BIS 1 oraz IdeaLab „Managing threats”.

Termin składania wniosków krajowych upływa 16 grudnia.

Konkurs OPUS 18 jest kierowany do naukowców na wszystkich etapach kariery. Kierownikiem projektu badawczego może być osoba, która w swoim dorobku naukowym posiada, co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę. W przypadku działalności naukowej w zakresie twórczości i sztuki kierownik projektu powinien posiadać przynajmniej jedną pracę opublikowaną lub przyjętą do druku lub przynajmniej jedno dokonanie artystyczne bądź artystyczno-naukowe.
Wnioski są oceniane w ramach paneli dziedzinowych trzech głównych działów: HS – nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce; ST – nauki ścisłe i techniczne; NZ – nauki o życiu.

Projekt może trwać 12-48 miesięcy.

Ogłoszenie konkursowe: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus18

Konkurs PRELUDIUM 18 adresowany jest do osób nie posiadających stopnia doktora. Zespół badawczy może składać się z maksymalnie trzech osób – w tym kierownika projektu i opiekuna badawczego.

Projekt może trwać 12-36 miesięcy, a poziom finansowania musi mieścić się w przedziale 70-210 tys. PLN (maksymalnie 70 tys. PLN rocznie).

Ogłoszenie konkursowe: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/preludium18

Konkurs SONATA 15 przeznaczony jest dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Dofinansowane są tutaj badania podstawowe, trwające od 12 do 36 miesięcy.

Ogłoszenie konkursowe:  https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/sonata15

PRELUDIUM BIS 1 – to nowy konkurs, skierowany do podmiotów prowadzących szkoły doktorskie. Jego celem jest wsparcie kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich i finansowanie projektów badawczych realizowanych przez młodych badaczy w ramach przygotowywania ich rozpraw.

Budżet projektu może zawierać koszty stypendium doktoranckiego, koszty pośrednie w wysokości 20% oraz maksymalnie 180 tys. PLN na czynności badawcze. Czas trwania prac musi mieścić się w przedziale od 36 do 48 miesięcy. Doktoranci zobowiązani są do odbycia w ramach projektu 3-6 miesięcznego zagranicznego stażu badawczego finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

Ogłoszenie konkursowe:  https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/preludium-bis

„IdeaLab – Postępowanie w obliczu zagrożeń” to konkurs finansowany ze środków pochodzących z funduszy norweskich oraz funduszy EOG na projekty badawcze realizowane wspólnie przez zespoły badawcze, składające się z co najmniej jednego partnera polskiego (pełniącego rolę lidera konsorcjum) oraz co najmniej jednego partnera z Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu. Kierownikiem projektu może być naukowiec posiadający co najmniej stopień naukowy doktora, zatrudniony w polskiej organizacji badawczej. W skład konsorcjum mogą wchodzić instytucje badawcze, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy. Głównym elementem konkursu są warsztaty, podczas których uczestnicy reprezentujący instytucje badawcze, organizacje pozarządowe, czy inne instytucje publiczne lub prywatne zmierzą się z wyzwaniami stojącymi przed współczesnymi społeczeństwami. Nowatorska formuła warsztatów wspiera opracowanie przełomowych, interdyscyplinarnych i innowacyjnych koncepcji projektów badawczych. Wnioskowana wysokość finansowania na cały okres realizacji projektu musi mieścić się w przedziale od 0,5 do 1,5 mln euro. Z grantu można finansować koszty wynagrodzeń i stypendiów zespołu badawczego, zakup aparatury, materiałów i usług, koszty wyjazdów i konferencji oraz inne koszty związane z realizacją projektu.

Projekt może trwać 24 lub 36 miesięcy.

Ogłoszenie konkursowe: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/idealab?language=en

Posiadam wieloletnie doświadczenie przy aplikowaniu, realizacji i sprawozdawczości w konkursach NCN. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.